Usunięcie cysty na jajniku

Witam, odkryto u mnie cyste na jajniku wielkosci ok 5 cm i doktor zasugerowal jej usuniecie (laparoskopowo) z pradwopodobienstwem usuniecia czesci jajnika. Zastanawiam czy ta diagnoza jest trafna czy moze sa jakies inne alternatywy na to. Boje sie ze z jednym jajnikiem nie bede mogla zajsc w ciaze albo szanse beda minimalne. Dziekuje z gory za odpowiedz w tym temacie.

Torbiel jajnika 5 cm jest bardzo duża i może wikłać się (pęknięcie, skręt). Proszę postępować zgodnie z zaleceniami swojego ginekologa prowadzącego on na pewno rozpatrzył już za i przeciw czy trzeba leczyć zachowawczo czy operacyjnie.