Uszkodzenie po wykonaniu ekstrakcji górnego zęba

2 lata temu miałem wykonaną ekstrakcję górnej 8, w wyniku której doszło do uszkodzenia 7. Ząb był odsłonięty i doszło do martwicy miazgi. Podczas leczenia endodontycznego okazało się że nie można zamknąć jednego kanału, tomografia wykazała że podczas ekstrakcji został wycięty jeden korzeń. Obecnie wciąż utrzymuje się zapalenie od strony 8, bóle w tym miejscu przy szczotkowaniu i krew. Dodam że pół roku po ekstrakcji pojawiły się bóle głowy, czy to może mieć związek? Co mogę zrobić z 7?

Dzień dobry. Jeżeli w trakcie ekstrakcji obcięty został jeden korzeń 7-ki, to rzeczywiście jest to poważne wyzwanie dla endodonty. Istnieje obawa, że nawet specjalnymi preparatami nie uda się szczelnie zamknąć pozostałego kikuta korzenia. Ciągłe krwawienie przy szczotkowaniu zębów świadczy o istnieniu patologicznej, nie gojącej się kieszeni przyzębnej. W tej sytuacji rokowania dla 7- ki są dość kiepskie. Reakcją na stały, aktywny stan zapalny mągą co prawda byyć bóle głowy, ale ponieważ wystąpiły dość późno po ekstrakcji, przyczyny szukałabym gdzie indziej.