Utrzymujące się bóle głowy po chorobie: czy zgłosić się do lekarza?

Witam, ponad miesiąc temu chorowałam najpierw na grypę jelitową, potem miałam zapalenie górnych dróg oddechowych. Dostałam antybiotyk O*** i kuracja przebiegała dość wolno. Miałam przy tym bardzo silne bóle głowy, odczuwalne jako obręcz na głowie oraz duże zawroty głowy, które kończyły się silnym bólem na czubku głowy. Przy czym zawroty miewam przy infekcjach i mijają potem. Tym dodatkowym objawom towarzyszyły bóle kości. Zapalenie minęło, ale nadal utrzymują się bóle głowy, zawroty i bóle kości oraz teraz dodatkowo zmęczenie. Czy jest to coś niepokojącego i należy zgłosic się do lekarza? Dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety nie precyzujesz, ile czasu minęło od odstawienia antybiotyku i czy byłaś na wizycie kontrolnej po zakończeniu leczenia. Twoje objawy mogą być niedoleczoną chorobą, powikłaniem infekcji lub wystąpieniem działań niepożądanych antybiotyku. Wskazana jest zatem wizyta u lekarza uprzednio Ciebie badającego, który rozpoznał chorobę i zlecił antybiotyk. W trakcie wizyty lekarz raz jeszcze Cię przebada i ustali najlepsze postępowanie.
Pozdrawiam.