Utrzymujący się ból w podbrzuszu przy niedoczynności tarczycy a PCOS

Witam. Od tygodnia utrzymuje się u mnie ból w podbrzuszu. Na początku myślałam, że może jest to związane ze współżyciem, czy też tabletkami antykoncepcyjnymi jako efekt uboczny, ale takowy ból pojawił się u mnie jakieś 3-4 miesiące temu i trwał mniej więcej tyle samo czasu. Myślałam też, że jest to związane z owulacją, ale trwa to chyba zbyt długo? Podejrzewam, że mogę mieć PCOS, wiele objawów się zgadza, do tego dochodzi nadwaga i niestety niedoczynność tarczycy. Czy to może być to?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie opisanych objawów rozpoznać PCOS. W tym celu proszę udać się do specjalisty ginekologa.