W czym może tkwić przyczyna bólu?

Od 2 dni boli mnie strasznie krzyż i brzuch na wysokosci pasa, po prawej stronie. W ostatni weekend pracowałam całymi dniami, a mam pracę stojącą i tlumaczę sobie, ze to może być przyczyną bólu…
Brzuch mam ściśnięty jak bym cały czas była zestresowana. Proszę o radę: w czym może tkwić przyczyna bólu?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli jest Pani w ciąży (nie wspomina Pani nic o tym), to powinna Pani zgłosić się na wizytę do swojego lekarza prowadzącego. Bóle brzucha (szczególnie w okolicy krzyżowej i w podbrzuszu) mogą się wiązać z zagrażającym poronieniem.

Jeśli natomiast nie jest Pani w ciąży, to najpewniej dolegliwości te nie mają związku z narządem rodnym i są wywołane, tak jak Pani przypuszcza, nadwerężeniem mięśni i przeciążeniem kręgosłupa. Radzę zmniejszyć intensywność wysiłku fizycznego w pracy, a jeśli problem będzie nadal występował - udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią do poradni rehabilitacyjnej.

Pozdrawiam serdecznie!