Co może być przyczyną bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym?

Witam. Od pewnego czasu bardzo boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Ból promieniuje do brzucha. 1.5 roku temu będąc w ciąży miałam wypadek - dachowanie. Wtedy nie wykonano żadnych badań. Ból nasila się w pozycji stojącej / chodzącej. Mogę przejść max kilka kroków, później zwijam się z bólu. Rezonans magnetyczny mam dopiero za tydzień. Czy przy takich objawach powinnam wsiąść wolne z pracy do czasu badań? Oraz proszę o podpowiedź co może być przyczyną aż takiego bólu ? Na jego uśmierzanie przypisano mi Nimesil. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa może być wywołany wieloma czynnikami i konieczne do określenia jego przyczyny są badanie fizykalne przez lekarza oraz badania obrazowe. Jeśli nie jest pani w stanie funkcjonować, lekarz pierwszego kontaktu najprawdopodobniej będzie mógł wystawić pani zwolnienie z pracy na okres dokończenia diagnostyki i ew. leczenia.