W jaki sposób mogę naprawić relację z partnerką?

Witam. Mam pewien problem. Jestem z moją narzeczoną prawie 7 lat w związku a 4 po zaręczynach. Partnerka chce się ze mną rozstać po tych latach z powodu mojej "zdrady" co wg niej jest pisaniem oraz napisaniem jakiegoś miłego słówka w stronę koleżanki. Nigdy jej nie zdradziłem a ona przestała mi całkowicie ufać. Doszło do tego, że gdy spałem sprawdziła mój tel i znalazła pewne wiadomości. Nie lubię gdy ktoś mi sprawdza tel. Niestety tak też się stało i dusila to w sobie od kilku dni. Pojechaliśmy na wakacje razem a gdy wróciliśmy powiedziała mi, że chce się rozstać. Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Fakt jest taki, że popełniam dużo błędów i dość często się kłócimy. Praktycznie nie rozmawiamy na poważne tematy związku i nie wyjaśniamy sobie spraw na bieżąco. Jak mam to naprawić?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Zachęcam do rozmawiania właśnie na te poważne tematy, bo to one mogą zbudować poczucie bezpieczeństwa partnerki. Może watro zapytać się o to czego się boi i czego by potrzebowała aby móc odbudować poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. Czasem dobrym pomysłem jest udanie się na terapię pary gdzie z osobą z zewnątrz można wypracować jakieś rozwiązania oraz nauczyć się rozmawiać na poważne tematy.

Pozdrawiam

Dzień dobry, na początek już zastanawiające i do rozumienia jest to, że był Pan 4 lata zaręczony i z jakiś powodów nie zdecydowaliście Państwo o kolejnym kroku jakim jest zawarcie małżeństwa.

W długoletnich związkach kiedy nie ma jasnej deklaracji z obydwu stron o pozostaniu w partnerstwie, wchodzenie w kolejne etapy to jest zaręczyny a potem ślub jest bardzo ważne.

Prawdopodobnie jakieś nieświadome myśli lub impulsy zablokowały u Pana możliwość albo nawet pragnienia wejścia w relację trwałą, zdeklarowaną na swój sposób zależną jaką jest małżeństwo.

Może Pan pomyśleć o psychoterapii, która pozwoli zrozumieć siebie i swoje działanie.