W jaki sposób można ulżyć w bólu dłoni?

Witam, chciałabym spytać o problem mojej mamy. Ma zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Ma również sklerotyzację powierzchni w stawach promieniowo-nadgarstkowych, śródręczne paliczkach i międzypaliczkach obu rąk. Chodzi 2 razy w tygodniu na basen, co pomaga jej na kręgosłup, lecz na dłonie nie działa. Mama pracuje w sklepie i dźwiga ciężary. W jaki sposób można ulżyć w bólu dłoni? Czy są jakieś ćwiczenia lub leki? Czy zmiany zwyrodnieniowe są odwracalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany zwyrodnieniowe nie są raczej nieodracalne, można jedynie zapobiegac dalszemu postępowi choroby. Nie pisze Pani ile Mama ma lat i czy to są na pewno zmiany zwyrodnieniowe? Może maja podłoże reumatyczne??? Na to są leki... Prosze skonsultowac się z reumatologiem.