W jaki sposób porzucić poczucie winy?

Czuję się winna swojemu złemu samopoczuciu, chorobie psychicznej, temu, że nie radzę sobie w życiu codziennym. Często siebie karałam! Jeśli chodzi o moje emocje, czuję, że radzę sobie bohatersko z nimi i nie jestem w tej walce sama! Do tej pory nie mogłam w sobie zaakceptować, że są we mnie dwie różne Moniki. Dzisiaj zaakceptowałam! Jeszcze tylko to poczucie winy! Jak sobie z nim poradzić?

Witam!
Przede wszystkim musi Pani zdać sobie sprawę, dlaczego czuje się Pani winna.
Dopiero wtedy, kiedy pozna Pani przyczynę, będzie Pani mogła przepracować ten problem. Najlepiej ze swoim terapeutą.
Pozdrawiam, życzę powodzenia.J.Pluta