W jakim przypadku można wykonywać operację wycięcia pęcherza rozedmowego?

Dziendobry Panie Doktorze . Moj Tato choruje od5 lat na rozdem pluc i nie wiem jak mu pomoc do tego jest palaczem. Jest po odmie pluc 10lat temu , zaczelo sie wszystko od tyberkulozy 20 lat temu. W jakim przypadku mozn wykonywac operacje wyciecia pecherza rozedmowego. Jak przebiega taka operacja i jakie sa powiklania po operacji. jeszcze jedno pytanko czy rozdem pluc moze sie z czasem przeistoczyc w odme pluc. Za odpowiedz z gory Dziekuje i milego dnia Panu Zycze

2. Systematyczne stosowanie leków - POCHP.
3. Stała kontrola pulmonologiczna.
4. Celem określenia potrzeby leczenia operacyjnego pęcherza rozedmowego konieczne wykonanie wielu badań.
5. Odma może być powikłaniem rozedmy