W poziomie l5/s1 widoczna centralna szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego

W poziomie l4/l5 szerokopodstawne uwypuklenie krążka międzykręgowego bulging z obniżeniem jego wysokości,modelujące worek oponowy i nieznacznie zwężające otwory międzykręgowe.W poziomie l5/s1 widoczna,cntralna, szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego(który jest obniżony) zbaczająca na stronę prawą, wpuklająca do kanału 5,5mm,uciskająca korzeń nerwu s1. więzadła żółte pogrubione. nierówny zarys blaszek l4/l5 o charakterze osterochondrosis erosiva.zmiany zwyrodnienowo-znieksz.Mam 22 lat

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie.
Wskazana jest u Pani wizyta u lekarza zlecającego badanie, neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.