Waga podczas odchudzania

Witam! Czy jest możliwe, iż przy wadze 46,4 kg wzroście 163 i diecie poniżej 1200 kcal oraz codziennym sporcie, po spożyciu około 400 g warzyw dnia poprzedniego, waga wskazuje prawie 0,5 kg więcej?

Witam serdecznie,

Zacznę od tego że obecnie ma Pani poważna niedowagę oraz spożywa Pani stanowczo za mało kalorii. Do tego jeszcze Pani ćwiczy codziennie więc z pewnością spala Pani więcej niż dostarcza. Jest to bardzo niebezpiecznie dla Pani organizmu, który jest osłabiony i wyniszczany przez tak niskokaloryczną dietę. Zaburzy Pani w ten sposób cały okład hormonalny. Może zaniknąć miesiączka, zaczną wypadać włosy a z czasem pojawią się inne bardziej niebezpieczne dla zdrowia skutki takiej diety. Przestrzegam przed takim działaniem. W ten sposób zwalnia Pani przemianę materii a może Pani nawet zacząć nabierać tkanki tłuszczowej, ponieważ organizm przejdzie w ,,stan oszczędzania'' i w obawie przed utratą cennych składników odżywczych zacznie robić zapasy, rezerwę ( w postaci tkanki tłuszczowej). Dodatkowo takie diety często kończą się efektem jojo lub zaburzeniami odżywiania typu anoreksja. Co do Pani konkretnego pytania to waga może wskazać na drugi dzień o 0,5kg więcej ponieważ jest to związane z wahaniami wody metabolicznej w naszym organizmie. Z dnia na dzień Pani nie przytyła z tkanki tłuszczowej a jedynie mogła wzrosnąć zawartość wody. to jest dość normalne. Bardzo proszę zwiększyć kaloryczność diety i zadbać o to aby była ona odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Głodówki a do tego przesadna aktywność fizyczna to najgorsze co możemy zrobić dbając o naszą sylwetkę i zdrowie. zacznie Pani jesc póki nie jest za późno...
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk