Zatrzymanie odchudzania podczas uprawiania sportu i spożywania małej ilości kalorii

Witam! Mam takie, pytanie, dlaczego spozywając 1000, czasami 1200 kcal dziennie i uprawiając prawie codziennie sport (4-5xtyg), najczęściej spining, przy wzroście 163 cm i wadze 46,3 nie mogę więcej schudnąć?

Witam serdecznie,

Przy wzroście 163cm i wadze 46,3 kg chce Pani jeszcze chudnąc? W tym momencie ma Pani już niedowagę! Musi Pani pamiętać że zbyt niska ilość tkanki tłuszczowej jest niebezpieczna dla naszego organizmu. Zaburza Pani w ten sposób gospodarkę hormonalną, zaniknie miesiączka o ile już nie zanikła, zaczną wypadać włosy i pojawi się wiele, wiele innych powikłań. Proszę zwiększyć kaloryczność diety. w tym momencie głodzi Pani swój organizm który przeszedł w stan oszczędzania, zwolnił przemianę materii.Piszę Pani że już nie chudnie a to z tego powodu że organizm się broni. Może również być tak ze zamiast chudnąc zacznie Pani tyć, ponieważ organizm zacznie robić zapasy, rezerwę( w postaci tkanki tłuszczowej) na ciężki czas głodówki.
w tym momencie spożywa Pani prawie 3razy mniej niż potrzebuje. Radzę jak najszybciej wyjść z tej głodówki póki nie jest jeszcze za późno....

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.p
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk