Wątpliwości dotyczące związku

Witam od 6 miesięcy jestem z chłopakiem, zależy mi na nim ogromnie, jest to mój pierwszy poważny związek i wiem ze nie wyobrażam sobie bez niego życia, ale ostatnio po jednej naszej sprzeczce, które sa rzadko pojawiły sie w mojej głowie wątpliwości których nie moge zagłuszyć. mieszkamy teraz razem bo moi rodzice wyjechali a ja nie moge sie z tego cieszyć, bo cały czas myśle o tych rzeczach które pojawiły sie nie wiadomo skąd. boje sie bo zależy mi na nim i mam wyrzuty sumienia ze tak mysle.

Dzień dobry,

pojawienia się wątpliwości w związku raczej się nie uniknie - ważniejsze jest jak są przepracowywane. Trzymanie ich w sobie może prowadzić do kolejnych kłótni i nieporozumień. W moim rozumieniu najzdrowszym sposobem na nie jest szczera, spokojna o nich rozmowa z partnerem. Samo podzielenie się tym, co Panią niepokoi powinno poprawić samopoczucie. Trudno jednak napisać coś więcej, ponieważ nie napisała Pani czego te wątpliwości dotyczą.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl

Witam, zapewne jest to pierwsza miłość. A rzeczy, które sie pojawiły z tego co zrozumiałam są przykre. Tylko zastanawia mnie czy to są rzeczy poważne czy błache. Bo jeśli poważne to warto się zastanowić na ile są poważne, żeby wysnuwać jakiekolwiek wnioski nad związkiem. Jeśli natomiast są to rzeczy błache, to minie. Każdy związek opiera się na zaufaniu, wierności, miłośći. Jeśli się kochacie oboje to pracujcie nas swoim związkiem. Natomiast jeśli się to nie uda zapraszam na spotkania. Wspólnie dojdziemy do meritum sprawy. Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
Pierwszą rzecz, którą słyszę w Pani wypowiedzi, to fakt, że wyrzuca Pani sobie to, że ma wątpliwości. One bardzo często rodzą się z emocji, które pojawiły się pewnie w Pani po sprzeczce z chłopakiem i są czymś całkowicie naturalnym. Ważne, by sobie uświadomić, że nie ma związków idealnych. Będą się pojawiać różnice zdań, a tym samym sprzeczki, czy kłótnie. Bardzo ważne dla związku jest to, by nie zostawiać ich bez rozwiązania. Wtedy właśnie może w Pani lub w Pani chłopaku pojawiać się uczucia zranienia i niezrozumienia. Jeśli jest taka możliwość, warto, by Pani porozmawiała z chłopakiem odnośnie sytuacji, która miała miejsce i tego jak się Pani w tym wszystkim poczuła. Jeśli nie będzie takiej rozmowy jest prawdopodobne, że on nie będzie wiedział, że zrobił coś, co Panią zraniło i w drugą stronę, Pani nie będzie wiedziała, jakie Pani zachowanie powoduje przykre emocje u Pani chłopka. Stąd polecam taką rozmowę, aby uczyć się nawzajem jak z trudnych sytuacji razem wychodzić.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Kalisz

Witam Panią. Trochę brakuje mi szczegółów sytuacji, którą Pani opisała. Dlatego napiszę o hipotezie, która przyszła mi do głowy. Zwróciło moją uwagę Pani zaangażowanie w związek i to jak go Pani opisała. Nie mam wątpliwości, że obecnie jest to jedna z ważniejszych relacji w Pani życiu (jeśli nie najważniejsza). Z drugiej strony wspomniała Pani o sprzeczce. Zaznaczyła Pani, że to bardzo rzadkie sytuacje w Pani związku, ale to one wzbudzają wątpliwości. Proszę nie doszukiwać się winy w sobie (za te pojawiające się wątpliwości). Jako psycholog spotkałem się wiele razy z sytuacją, że mamy w zwyczaju minimalizować sytuacje, zwłaszcza jeśli dotyczą one bliskich nam relacji. Być może w tych sytuacjach Pani chłopak przekracza Pani granice, zachowuje się w sposób nieprzewidywalny, zaskakujący Panią. Wówczas wątpliwości będą uzasadnione (ale to nie one psują atmosferę w Pani związku tylko zachowanie tej drugiej osoby) a sytuacja nie jest tylko sprzeczką. Pozdrawiam Panią.
http://piotrantoniak.pl/