Wahania nastroju i wątpliwości dotyczące związku

Witam. Mam 22 lata i od kilku miesięcy jestem w związku, od samego początku byłam bardzo szczęśliwa, ponieważ bardzo długo chciałam być z tą osobą. Od kilku tygodni mam jakieś dziwne wahania nastrojów. Apatia, zniechęcenie do życia, do ludzi, dziwna obojętność na wszystko, w tym na związek, poczucie, że nic nie jest w stanie mnie uszczęśliwić. Trwa to do kilku dni i mija. Teraz trwa to już tydzień i rozważam jakąś przerwę od związku, ale zniechęcona jestem do wszystkiego, nie tylko związku...

Witam,
problem może dotyczyć przeniesienia wcześniej niezaspokojonych potrzeb/np.z osobą rodzica/ na obecne relacje partnerskie i aby uwolnić je od tego brzemienia,trzeba je przepracować w kontakcie z terapeutą.Wówczas terażniejszość nie jest już wplątana w dzieciństwo i partner nie "odpracowuje"jego skutków.
Bardzo zachęcam i pozdrawiam.

Trudno doradzić, bo nie opisała Pani dokładnie, co w tym związku Pani nie pasuje. Brakuje też informacji o tym, w jakich sytuacjach pojawia się zniechęcenie. Ważne jest ustalenie przyczyn. Jeśli natomiast czuje się Pani tak zagubiona, że trudno sprecyzować problem - zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pani pytanie, zachęcam do konsultacji u psychologa-psychoterapeuty z którym omówi pani swoje dylematy. Zaproponuje on również dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.