Wahania nastrojów, nerwowość i lenistwo

Witam, mam 25 lat i mieszkam od 3lat w Londynie.Od dluzszego czasu mam wahania nastrojow,szybko sie denerwuje,jestem bardzo leniwa, majac 4dni wolne najchetniej bym je przespala.Kiedy znajde w sobie sile na wyjscie,nastepnego dnia znowu dopada mnie dol.Nie wiem co z moim zyciem,chcialabym cos robic w zyciu,a na checi sie konczy.Nie jestem pewna co do mojego faceta,jest po rozwodzie,moi rodzice nic nie wiedza,ja sama nie wiem co myslec,mieszkamy razem ponad rok,jest ok,ale nie wiem co dalej

Witam,
Objawy, które Pani opisuje wskazują na możliwość rozwijającej się depresji. Być może sytuacja rozdzielenia od najbliższych, brak oparcia z ich strony oraz bycie w skomplikowanej relacji osobistej, za bardzo obciążyło Pani psychikę i po prostu nie daje już Pani sama rady. Zachęcam do skorzystania z psychoterapii. Jeżeli nie ma w Londynie możliwości kontaktu z polskim psychoterapeutą to w wielu gabinetach w Polsce- (również w moim) istnieje możliwość odbywania spotkań poprzez skype.
pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
zastanawiam się co to znaczy "od dłuższego czasu"? Jak długo trwa pogorszenie samopoczucia? Opisane przez Ciebie objawy na stany depresyjne, brak motywacji, poczucie beznadziejności.W takich momentach, szczególnie kiedy jesteśmy w obcym kraju negatywne emocje potęgują się. Ważne żebyś w tym okresie miała możliwość porozmawiać o tym z kimś bliskim lub poszukać specjalisty, który oceni Twój stan. W Anglii pracują psychologowie - Polacy. Warto o siebie zadbać. Z pozdrowieniami
Monika Prus

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Moim zdaniem, objawy które Pani opisuje mogą świadczyć o depresji. Powinna Pani udać się do psychoterapeuty, a o ile dobrze się orientuję, w Londynie jest dużo gabinetów psychoterapii w języku polskim.Tam będzie mogła Pani porozmawiać o dręczących ją problemach, tak aby patrząc na nie z innej strony pozbyć się poczucia przygnębienia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza

Witam,
z Pani opisu wynika, że przeżywa Pani trudny czas. Nałożyło się kilka problemów, pojawiają się wątpliwości dotyczące przyszłości, związku, planów i ich realizacji. Te dylematy mogą wpływać na Pani aktualne samopoczucie fizyczne i psychiczne i powodować, m. in. wahania nastroju i jego obniżenie a także zniechęcenie do aktywności i spadek sił witalnych. Mogą sygnalizować zmiany o charakterze depresyjnym. Zachęcam Panią do konsultacji psychologicznej,

pozdrawiam
Anna Gromińska

Witam... sytuacja, o której Pani pisze wydaje się na tyle poważna, że raczej zachęcałbym do skontaktowania się z psychologiem lub psychoterapeutą (wiem, że polscy terapeuci działają w Londynie, może też Pani skorzystać z oferty internetowej - online) niż pozostawiał problem z nadzieją, że "sam się rozwiąże". Internetowa korespondencyjna porada też niewiele wniesie. Przeżywa Pani silne negatywne uczucia, które psują radość codziennego życia. Można temu zaradzić w bardziej trwały sposób - czy więc nie warto spróbować? Pozdrawiam

Witam Panią,
Objawy , o których Pani pisze mogą być związane z zaburzeniami afektywnymi np. depresją, ale także mogą one wynikać z zaburzeń somatycznych np. zaburzeń czynności tarczycy, które bardzo często mogą powodować podobne dolegliwości. Zalecałabym zrobienie szczegółowych badań, które pomogą wykluczyć podłoże somatyczne. Radziłabym także, aby szukała Pani wsparcia w psychoterapii.
Pozdrawiam
Sabina Myjak

Witam,
tak jak Pani opisuje, takie wahania nastroju, mogą rzeczywiście być dużym problemem. Nie identyfikowałabym ich raczej z lenistwem ani brakiem zdecydowania lecz jako bardziej podstawowy problem. Zachęcałabym Panią do skontaktowania się ze specjalistą zdrowia psychicznego - psychoterapeutą bądź lekarzem psychiatrą, szczególnie, ze trwa to dłuższy czas. Takim problemom można zaradzić, warto skorzystać z psychoterapii, mozliwe jest odzyskanie motywacji do działania. Pisze Pani także o tym, że mieszka za granicą. Nie bez znaczena jest to, co to dla Pani oznacza? Może warto by się nad tym zastanowić. Pisze Pani także o ważnych decyzjach do podjęcia i związanymi z tym wątpliwościami, co jest zupelnie naturalne. Warto z kimś o tym porozmawiać, polecam konsultcje z psychoterapeutą.