Wątroba powiększona, o niejednorodnym echogramie

badanie wykonano aparatem Logiq 7. Wątroba powiększona-165mm w wymiarze AP,onieco niejednorodnym echogramie,zredukowanym rysunku naczyniowym.Wsegmencie 5/8,w przyleganiu do szyjki pęcherzyka żółciowego widoczna nieregularna przestrzen płynowa wielkosci 37x26mm z hipoechogeniczną obwódką wokół. prosze o wytłumaczenie co znaczy dla mnie ta torbiel?czeba ja usunąc chirurgicznie?

Torbiele proste w zakresie wątroby do 10 cm z reguły nie wymagają interwencji chirurgicznej, jedynie obserwacji czyli co około 6-12 miesięcy kontrolnego USG.