Wieczorny płacz dziecka a autyzm

Wiatm.jestem mama miesiecznego malucha mam problemy ze zdrowiem.lecz lekarze nie wiedza co mi jest.maly ciagle placze,szczegolnie wieczorami.niewiem co to moze byc.wszedzie w internecie pisze sie o autyzmie.strasnie sie boje.czy moj stan zdrowia mogl miec wplyw na dziecko?prawdopodobnie cierpie na zespol przeweleklego zmeczenia.choc po symptomach moze to byc grzybica ukladowa.maly jest kontaktowy,patrzy na nas ale nie dlugo.ciagle sie rozglada,rano rowniez usmiecha.urodzil sie z waga 2.845kg.

Witam

Nie ma żadnych badań naukowych potwierdzających, że choroba matki wywołuje autyzm u dziecka.
U miesięcznego dziecka nie ma możliwości stwierdzenia autyzmu. Trzeba dalej czujnie obserwować rozwój dziecka ale nie można doszukiwać się symptomów, których nie ma.
Noworodek powinien kolejno głużyć, gaworzyć, rozpoznawać znajome twarze, wodzić wzrokiem za przedmiotami itp.
To, że dziecko bardzo płacze może mieć różne przyczyny. Może są to kolki? Niektóre dzieci mają silne problemy trawienne. Może jest zbyt lekko lub ciepło ubierane? Może domaga się uwagi?
Przyczyn może być wiele ale mało prawdopodobne, aby był to autyzm.
Proszę mniej śledzić objawy w internecie i udać się z dzieckiem do dobrego pediatry :)

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. Płacz dziecka może wskazywać na wiele rzeczy. W jaki sposób jest karmiony? Pierś czy butelka? Być może to problem diety maluszka, może ma uczulenie. Proszę skonsultować się z pediatrą. Płacz dziecka może też wskazywać na zaburzenia SI (zaburzenia przetwarzania sensorycznego). U miesięcznego maluszka nie diagnozuje się autyzmu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/