Widoczne ognisko hypoechogeniczne a wynik TSH

Witam Panie Doktorze. W badaniu usg mam widocznej ognisko hypoechogeniczne ok 3mm,w badaniach ogólnych wszystko ok ale wynik TSH 3cia generacja 5,046 FT 3 5,41 FT4 14.90 czy moje wyniki są niepokojące. ..czy to może być coś groźnego...proszę o konsultacje.Dziękuję.

Dzień dobry,

Wynik TSH jak na Pani wiek jest nieco za wysoki. Jeśli ma Pani objawy niedoczynności tarczycy lub planuję Pani ciążę, to należy drożyć leczenie i spowodować spadek stężenia TSH < 2,5- wg obecnie obowiązujących rekomendacji. Zmiana jest na tyle mała, że na razie wymaga jedynie obserwacji - proponuję kontrolne usg tarczycy za ok 3-6 miesięcy.

Dzień dobry,

Prawidłowe wartości glikemii na czczo wynoszą 70-99mg%. Glikemia od 100 do 125 mg% jest wskazaniem do wykonania testu obciążenia 75 g glukozy (krzywa cukrowa). Proszę wykonać ten test i z wynikami udać się do swojego lekarza. Jeśli w Pani rodzinie były przypadki cukrzycy, to zapewne konieczne będzie jeszcze wykonanie dodatkowych badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz