Niedoczynność tarczycy i wyniki badania krwi

Witam Jestem kobietą mam 63 lata od kilkunastu lat choruję na niedoczynność tarczycy. Jestem pod Opieką endokrynolog. Aktualne tsh 1,960 mlU/L. Od kilku tygodni mam podwyższony cukier na czczo 106-120. Zrobiłam badania w przychodni glukoza 123, HbA1c 4,8%.krzywa cukrową N czczo 117 po 2 godz. 261.cholesterol cal. 184, trójglicerydów 273, hol 58. Proszę o interpretację

Dzień dobry,

Jeśli w teście OGTT z 75 g glukozy (krzywa cukrowa) glikemia z krwi żylnej wyszła Pani powyżej dwustu mg/dl, to niestety według aktualnie obowiązujących wytycznych ma Pani cukrzycę. Proszę skontaktować się z diabetologiem, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie.

Serdecznie pozdrawiam.

Marek Derkacz