Wiek korygowany 8-miesięcznej córki

Moja prawie 8 miesieczna córka9wiek korygowany 7) nie siedzi posadzona utrzyma sie kilka sekund i leci na wszystkie strony.mój pediatra stwierdził ze trzeba jej liczyc wiek korygowany.Do tego mało gurzy słysze niekedy pojedyncze ge gi e ej bu nie składa sylab.jestesmy pod opieka neurologa mała miała wzm i rehabilitacje metoda vojty.ogólnie jest pogodnym dzieckiem ostatnio cos marudna i czesto budzi sie w nocy.Czy powinnam sie martwić?pozdrawiam

Jeśli dziecko ma zleconą przez neurologa rehabilitacje metoda Vojty to znaczy że neurologicznie miał jakieś zastrzeżenia do dziecka. U wcześniaków często występują problemy z napięciem mięśni i z symetrią ciała, jeśli nie było większych problemów z dzieckiem ( krwawienie do mózgu, zaamartwica, cięzka infekcja, niedotlenienie ) to systematyczna , dobrze dobrana rehabilitacja i pielęgnacja codzienna powinna wystarczyć do wyrównania zaburzeń i "wepchnięcia " dziecka na prawidłowe tory rozwoju.Rodzice muszą codziennie stymulować dziecko do pełzania, obrotów, itp. Żadnych chodzików!!!!! Najważniejsze żeby doprowadzić do raczkowania ,jak już raczkuje to mówimy uffff, będzie dobrze.