Wirusowe zapalenie płuc a kaszel i zastosowanie odpowiedniej diety

Mój mąż (44 l.) zachorowal dwa tygodnie temu na ostre zapalenie pluc.Byl tydzien w szpitaluWdomu bierze antyb.jeszcze przez kolejne 7 dni. To wirusowe zapalenie pluc obustronne -wirus influenza,nie umiem powiedziec wiecej. Mąż ma nadal ciezki suchy nieodkrztusny kaszel i musi duzo odpoczywac. saturacja krwi jest 93.jak mozemy wzmocnic pluca i ogolne zdrowie co jesc?Tymczasem podaje mu duzo warzyw owocow zup i probiotyki min. kefir.Czy moze za kilka dni wyjsc na spacer? Jak przywraca kondycje?

Wskazana kontrola lekarska po zakończeniu antybiotykoterapii.