Włoski na piersiach o różnej długości i o różnym kolorze

Witam! Na piersiach mam dość sporo włosków, są one różnej długości i różnego koloru są dłuższe- jasne i krótsze- ciemniejsze. Wyrastają nie bezpośrednio przy sutkach tylko troszke dalej, pomiędzy piersiami nic nie rośnie, na rodzie również nie prócz trzech włosków które wcześniej wyrywałam. Ostatnio zaczęły wypadać mi włosy na głowie. Mam stresującą pracę, często się denerwuję. Bardzo proszę o pomoc. Czy powinnam się obawiać tych włosków? badania ginekologiczne były w porządku. Proszę o odowiedź

Aleksander Ropielewski

Przy prawidłowych wynikach badań hormonalnych nie ma powodu do niepokoju. W okolicy sutków delikatne owłosienie jest fizjoologiczne. Jeżeli jednak jest to znaczące owłosienie może ono wynikać z nadmiernej konwersji do testosteronu w tkance skórnej i wymagać leczenie pod opieką endokrynologa.