Wpływ cukrzycy ciążowej na rozwój dziecka

Witam, mam cukrzycę ciążową. mierze cukier 6razy, na czczo mój cukier wynosi wynosi 80-84-82, godzinę po posiłkach niżej niż 120 tzn raz np 104, 105, 110, 119 /ale zawsze poniżej 120/ czy te wyniki powinny zawsze mieć tę samą liczbę żeby poziom cukru był ok czy te wyniki są jak najbardziej ok i czy ewentualnie czy te różne liczby mają wpływ na rozwój mojego dziecka? /jestem w 32tc/ dziekuję kamila

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wahania nie mają negatywnego wpływu na przebieg ciąży. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolna do lekarza prowadzącego ciążę.