Wpływ częstych badań radiologicznych na zdrowie

Proszę o odpowiedz. Czy RTG, CT i RMI głowy w ciągu dwóch miesięcy to nie za dużo? doznałam urazu głowy, w rezultacie okazało się,że nie grożny, ale martwię się szkodliwośćią tych badań. Dodatkowo miałam jeszcze RTG stopy i okolic kostki ...bardzo się boje niekorzystnych skutków. Za tydzień mam miec robiony RMI serca, gdyż lekarze nie mają 100 pewności co do tego czy w pewnym miejscu mięsień przybrał nieco inną formę, czy to coś innego. Moge bez obaw zrobic badanie? prosze o odpowiedz.

MRI nie wykorzystuje promieniowania jonizującego i jest praktycznie nieszkodliwe ( jest kilka przeciwskazań o których na pewno zostanie Pani poinformowana ). Badania z promieniowaniem jonizującym są szkodliwe, ale lekarze zdają sobie z tego sprawę i kierują na te badania tylko w razie konieczności. Zazwyczaj jednak kilka badań nie ma żadnego wpływu na zdrowie - proszę sie nie obawiać.