Wpływ grzybicy paznokcia na ciążę

Witam,
mam grzybicę paznokcia od lat. Odkąd pamiętam nie mogę się go pozbyć. Zawsze wraca.
Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży.

Czy ta męcząca grzybica może mieć jakiś negatywny wpływ na rozwój mojego dziecka. Czy w związku z tym robi się jakieś dodatkowe badania to sprawdzające?
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli grzybica nie dotyczy Pani dróg rodnych to nie powinna mieć wpływu na przebieg ciąży. Może Pani zwrócić uwagę, aby się nie myć w miejscach intymnych zarażonym palcem i wszystko powinno być w porządku. Dla pewności można obserwować śluz i robić wymazy z pochwy na posiew w czasie ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!