Wpływ maceratu na niewydolną wątrobę

Kapsaicyna (olej lniany, ostra papryki) + Amigdalina (pestki moreli gorzkiej)-jako alternatywne leczenie nowotworu w IV stopniu zaawansowania z licznymi przerzutami do wątroby, żółtaczką miąższową w sytuacji braku możliwości leczenia chemicznego- bardzo proszę o wypowiedzi lekarzy onkologów, hepatologów, chorób układu pokarmowego, czy warto podejmować takie leczenie i czy mogą być pozytywne efekty takiej terapii? Interesuje mnie zwłaszcza wpływ maceratu na niewydolną wątrobę(ostrość specyfiku)?

Podane wyżej substancje nie stanowią alternatywy do leczenia. Mówimy o czwartym stopniu zaawansowania i leczenie może mieć charakter paliatywny - zmniejszenia dolegliwości. Należy myśleć o wspomaganiu wątroby, jej ochronie a nie dokładaniu substancji szkodliwych. Dlatego nie można podać chemioterapeutyków.

Substancje zawarte w takim preparacie, które mogłyby być pomocne w leczeniu działają jak leki i wymagają detoksyfikacji przez wątrobę. Jeżeli nie jest wskazana terapia konwencjonalnymi lekami to taki preparat również nie jest dobrym pomysłem - może być wręcz gorszy, bo nie jest znana do końca aktywność biologiczna i zawartość składników w takim preparacie. Choć wiele takich "magicznych" mikstur jest opisywanych w internecie, to niestety ich działanie w przypadku prawdziwych problemów medycznych jest wątpliwe, a często wręcz przeciwwskazane. Liczę na to, że onkolodzy pomogą Panu znaleźć odpowiednią terapię, gdyż w oparciu o naturalne składniki występujące w żywności czy ziołach nie potrafię doradzić nic co dawałoby większą szansę na wyleczenie niż szybsze pogorszenie Pana stanu zdrowia.