Wpływ tabletki Stoperan na antykoncepcję

Czy stoperan wzięty 2h przed tabletką antykoncepcyjną(5 tabletka) mógł wpłynąć na działanie tabletki? Dodam, że dzień później odbył się stosunek bez zabezpieczenia

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie ma danych na temat tego czy preparat Stoperan zmniejsza działanie tabletek antykoncepcyjnych (do tej pory tego nie udowodniono). Natomiest biegunka ( podobnie jak wymioty) jest czynnikiem, który może zaburzyć w mniejszym lub większym stopniu proces wchłaniania tabletek antykoncepcyjnych.Dlatego zalecam Pani stosowanie w tym miesiącu dodatkowej antykoncepcji (np. prezerwatywy) do końca stosowania pigułek w opakowaniu.Pozdrawiam