Wrodzony melanocyt w oku u 8-latka

Mój syn ma wrodzony melanocyt w oku.W tej chwili ma prawie 8 lat.Czy jest to duży powód do zmartwień?Powiem szczerze,że martwię sie ogromnie.

Wrodzona melanoza wymaga monitoringu powiedzmy co 6 miesięcy.Potem można rzadziej synka kontrolować.Sama melanoza wrodzona nie jest zmianą przednowotworową,nie jest grożna, to jakby uroda.Natomiast melanoza oczno-skórna czyli znamię Oty to już trochę inaczej wygląda.Też wymaga kontroli, co 6 miesięcy, a w razie zmiany kształtu lub wzrostu postępowanie jest operacyjne, najlepiej przed okresem pokwitania. Pozdrawiam