Wskazania do usunięcia tłuszczaka z łopatki

Witam. Czym są tzw tłuszczaki i czy trzeba je usuwać. Pytam bowiem jestem posiadaczem czegoś podobnego; na dodatek ulokowanego w bardzo kłopotliwym miejscu- na łopatce. W sumie zmiana ta nie daje żadnych skutków ubocznych ale niestety szpeci - jest bowiem duża; wielości piłeczki tenisowej. tak przynajmniej określił ja radiolog robiąc badanie USG. I właśnie najchętniej bym ją wycięła i tyle . Lecz nie wiem czy można.

Tłuszczak to nowotwór łagodny wywodzący się z tkanki tłuszczowej. Z reguły nie ma charakteru złośliwego (czyli nie nacieka sąsiedztwa, nie daje przerzutów). Jednak takie stwierdzenie możliwe jest dopiero po zbadaniu takiego guza pod mikroskopem. Przy takich rozmiarach tłuszczaka wskazane jest jego wycięcie, zabieg najczęściej w warunkach krótkotrwałej hospitalizacji. W razie braku gotowości poddania się takiemu zabiegowi - konieczna jest regularna kontrola USG.