Wszczepiony rozrusznik serca a złe samopoczucie i skoki ciśnienia u 77-latka

Witam, mój dziadek ma wszczepiony rozrusznik w ostatnim czasie bardzo źle się czuje. Ma bardzo wysokie ciśnienie byliśmy na kontroli i z rozrusznikiem jest wszystko dobrze natomiast jak ciśnienie lekko spada dziadkowi słabo ma zawroty głowy i przekrwione oczy czasem leci krew z nosa. Dziadek ma 77lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane podwyższone ciśnienie zdecydowanie wymaga konsultacji specjalisty kardiologa oraz modyfikacji leczenia hipotensyjnego (domyślam się bowiem, że Dziadek stosuje już leki obniżające ciśnienie). Proszę zatem nie zwlekać. Bardzo wysokie wartości ciśnienia są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.