Wyczualny guz na udzie i siniak

Od pewnego czasu na lewym udzie mam wyczowalny mały guz. nie uderzyłam się ani nic. na poczatku zrobił mi się wielki siniak, ktory zniknal za pomocą maści. Aktualnie zrobil sie znowu mały siniak. co to może byc?

Dobry wieczór,

Proszę oznaczyć sobie układ krzepnięcia oraz próby wątrobowe. Niewykluczone, że w nocy nieświadomie o coś Pani uderzyła. Jeśli nie, to czy ma Pani skłonność do teleangiektazji - małe poszerzone naczynka?Może doszło do mikrokrwainienia Jeśli układ krzepnięcia i/lub próby wątrobowe będą nieprawidlowe, to warto pokazać się lekarzowi.A może przyjmowała Pani leki, które mogą wpływać na krzepliwość np. zwykłą aspirynę? Proszę zakupić sobie jakiś preparat z rutyną, np, zwykły rutinoscorbin i przez kilka dni przyjmować 3x2 tabl. Na siniaka warto zastosować krem z heparyną - zmiana powinna się szybciej wchłonąć Dobry jest również Aescin w żelu, może Pani go stosować zamiast kremu heparynowego 3-5 razy dziennie ( w składzie zawiera również heparynę).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz