Wydzielina z pochwy w 17. tygodniu ciąży

witam. Nazywam się Agnieszka i jestem w 17 tygodniu ciąży. Zauważyłam,że od czasu do czasu (np.po chodzeniu dłuższym) zdarza mi się mieć mokrą bieliznę. Nie ma zapachu oraz koloru. Co to może być? Czy to mogą być wody płodowe? Dodam,że 1,5 tygodnia temu na wizycie wszystko było dobrze.. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi lub obecnością naturalnej wydzieliny pochwy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W ciąży obserwuje się zwiększoną ilość wydzieliny z pochwy i to jest normą. Jeżeli natomiast dodatkowo nie ma Pani innych niepokojących objawów jak np bóle brzucha, świąd, to można poczekac do kolejnej wizyty kontrolnej i wtedy poprosić o zbadanie dla pewności. Pozdrawiam