Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyjaśnienie RM kręgosłupa

Witam-prosze o wyjasnienie RM kregosłupa;Skolioza kręgosłupa L wypukła w lewo z rotacja kręgów.Obnizona wysokosc krazka m.kregowegoL5-S1 i L4-L5.Odwodnienie krazkowL1-S1.Niewielkie osteofity na przednich i tylnych kraw. trzon.L i dolnych Th.Odczynowe podchrzestne stłuszczenie szpiku trzonow na poziomieL5-S1.NaL4-L5lewobocz. wypuklina kraz.3,6mmz uciskiem na wor. opon i korzenL5.Uwypuk.krazkaL5-S1 po str.lewej 3,8mm z ucisk. na na worek,wpukl. do otworu m. kreg.i uciskim na korzen.pomozcie prosze
ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam! Podane zmiany związane są z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. Postępowanie uzależnione jest od tego jak bardzo nasilone są dolegliwości bólowe oraz od ogólnego stanu zdrowia. W lżejszych przypadkach stosuje się farmakoterapię, rehabilitację i zabiegi fizjoterapeutyczne, jednak gdy zmiany w MRI są zaawansowane, a ból nasilony lepszym rozwiązaniem może okazać się operacja. Konieczna jest jednak wcześniejsza konsultacja neurochirurga, który sam oceni MRI. Należy mieć przy sobie kliszę lub płytę z badaniami gdyż sam opis to w tym przypadku za mało. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy