Wyjaśnienie wyniku badania histopatologicznego po elektrokonizacji szyjki macicy

Witam serdecznie! 2 miesiące temu zdiagnozowano u mnie CIN II , aktualnie jestem po elektrokonizacji szyjki macicy, dziś ściągnięto mi szwy. Odebrałam również wyniki badania histopatologicznego: "W nadesłanym materiale obecne fragmenty tarczy szyjki macicy z ektopią gruczołową w stadium epidermizacji z przewlekłym naciekiem zapalnym. Zmian śródnabłonkowych nie stwierdzono." - Proszę o wyjaśnienie wyniku

Piotr Pilarski

Nie było komórek nowotworowych. Obraz odpowiada zapaleniu szyjki macicy.

Pozdrawiam.