Wykonanie badania USG piersi w pierwszej połowie cyklu

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie USG piersi. Badanie zalecane jest w pierwszej połowie cyklu. Stosuję antykoncepcję hormonalną, a badanie USG przypadać ma w 17 dniu cyklu, czyli w 2 połowie cyklu. Czy w związku z tym powinnam zrobić badanie w innym terminie? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Anna N.

Witam serdecznie. Można wykonać wspomniane badanie w tym terminie. Należy jedynie zwrócić na to uwagę lekarzowi, który będzie wykonywał badanie.