Wymiana stawu kolanowego a ból w kolanie

Witam. Mój tata ma straszny ból w kolanie. Nie może się poruszać, wstać z pozycji siedzącej i to wszystko się pogarsza. Lekarze badający oznajmili, że trzeba wymienić staw kolanowy ale niestety tata jest wpisany w bardzo długą kolejkę - ok 7 lat. Pytanie brzmi czy zna ktoś szybszy sposób poddania się operacji lub zna ktoś klinikę gdzie zrobili by to szybciej. Jest też możliwość zrobienia to na prywatnie ale ok 20 tys, nie stać nas :( lecz gdy nie będzie nic innego weźmiemy kredyt. poradzi ktoś?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto zorientować się co do długości kolejek w innych ośrodkach wykonujących tego typu operacje w całej Polsce. Informacje o tego typu placówkach można znaleźć w internecie lub uzyskać w oddziale NFZ.