Wynik badań krwi i choroba Hashimoto

Mam 22 lata i stwierdzoną chorobę Hashimoto. Przy ostatnich badaniach wyszło mi żelazo 71 (norma 60-180), ferrytyna 10,9 (norma: 11-307) wit. D3 11,29 (<20 niedobór), wapń całkowity 2,32 (norma: 2,15-2,55) Wit. B12 215 (N: 180-914) Jaki preparat warto zażywać aby uzupełnić niedobór wit. D3 i podnieść wartość Fe? Brałam już Biofer i Chela-fer ale po skończeniu opakowania Fe rosło tylko o ok. 8 jednostek. Powinnam skonsultować się z lekarzem czy preparaty "apteczne" wystarczą?

Na żelazo lepiej coś od lekarza np Sorbifer durules. Na d3 np Vitrum D3 forte na poczatek 3 x 1 kaps bez recepty. B12 trzeba by podciagnać powyżej 400. Jesli ma pani problem ze zmęczeniem to sugeruję jako postać B12 nie cyjanokobalaminę ale metylokobalaminę.

Jednak zacząłbym od pytania dlaczego tego brakuję. poszedłbym o zakład że to jakas przewlekła infekcja powoduje te niedobory. zacząłbym od chlamydii pneumonaie i mykoplazmy pneumonaie.