Wynik badania kręgosłupa u 37-latki

Lordoza szyjna zniesiona z wytworzeniem kyfozy w odcinku C5-C6. Osteofitoza przednich krawędzi trzonów kręgów w odcinku C4-C6.Na poziomie C5/C6 rdzeń kręgowy jest modelowany przez niewielką, szerokopodstawną pjm i w wyniku kyfozy.Niewielki obrzęk blaszek granicznych i tylnych krawędzi trzonów kręgów.Zarysy kanału kręgowego w odcinku szyjnym gładkie, otwory mk bez istotnych zwężeń.Wysokości trzonów kręgów i przestrzeni mk prawidłowa. Proszę o info co to oznacza.Jaki lekarz?

Szanowna Pani, przytoczony przez Panią opis sugeruje obecność zmian zwyrodnieniowo-przeciążeniowych. Proszę zgłosić się z tym wynikiem rtg (zleconym zapewne z powodu dolegliwości klinicznych) do ortopedy w celu badania i ustalenia dalszego postępowania. W większości przypadków jest to leczenie rehabilitacyjne. Pozdrawiam