Wynik badania krzywej cukrzycowej i insulinowej

Witam. Proszę o interpretację wyników krzych: 1)Cukrowej: Na czczo- 83mg/dl 1 Godzina po obciążeniu: 72mg/dl 2 Godziny po obicążeniu: 78mg/dl 2) Insulinowej: Na czczo: 7.8 µIU/ml 1 Godzina po obciążeiu: 22.7 µIU/ml 2 Godziny po obciążeniu: 19.2 µIU/ml Z góry bardzo dziękuję :)

Witam
Pani krzywa jest tzw.płaską, co może sugerować upośledzenie tolerancji glukozy lub wskazywać na insulinooporność. Są to stany bezwzględnie wymagające konsultacji lekarskiej, dlatego radzę udać się do diabetologa.

Pozdrawiam