Wynik badania mammograficznego

Mam 52 lata, opis badania - piersi o nieregularnej budowie gruczołowo-tłuszczowej. W lewej piersi w  kw. górno-zewnętrznym obszar zagęszczeń miąższowych wymagający dalszej diagnostyki. Czy to jest groźne? Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

Tak naprawdę odpowiedź na pytanie, czy opisywane w mammografii zmiany są groźne pozna Pani dopiero po wykonaniu dodatkowych badań. Z pewnością będzie konieczne wykonanie USG piersi, co stanowi badanie uzupełniające dla mammografii oraz w razie wskazań biopsja cienkoigłowa zmiany.

W Pani wieku istnieje podwyższone ryzyko zachorowania na raka piersi, więc wszelkie niejasne zmiany opisywane w badaniach muszą być uważnie diagnozowane.

Pozdrawiam serdecznie