Wynik badania MRI a artroskopia

W wyniku MRI mam napisane: uszkodzenie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego-w części przedniej zerwanie całej grubości ścięgna z wysiekiem do kaletki podbarkowo-podnaramiennej; w obrębie przysrodkowego brzegu karetki widoczny otorbiony zbiornik płynu 14 mm położony pod stawem barkowo-obojczykowym, który wyraźnie uciska na stożek rotatorow. Czy artroskopia jest jedyną możliwością wyleczenia? Jestem w sytuacji, w której nie poradzę sobie z unieruchomiona przez dłuższy czas prawą ręką.

Szanowna Pani, przytoczony przez Panią opis badania NMR wymaga jeszcze skonfrontowania go z wywiadem oraz badaniem przedmiotowym Pani. Dopiero na tej podstawie można podejmować decyzję na temat sposobu Pani leczenia: operacyjnego ( artroskopia ?) czy też zachowawczego ( punkcja pod kontrolą USG ? szeroko pojęta rehabilitacja? zabieg odroczony po wdrożeniu kinezyterapii ?). Proszę wynik badania NMR skonsultować z prowadzącym Pani leczenie ortopedą, a jeżeli jest już Pani po takiej konsultacji i ma wątpliwości co do dalszego postępowania - proszę skonsultowac się z innym ortopedą przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pozdrawiam