Wynik badania na przeciwciała PTA

Witam serdecznie. Tydzień temu wykonałam badanie na przeciwciała PTA czyli odczyn coombsa , wynik jest następujący (trochę mnie zaniepokoił): P-CIAŁA odpornościowe: Konieczna kontrola badania, Opis wyniku- Proszę zgłosić się do ponownego pobrania krwi. Dodam, że ja mam grupę krwi AB rh- a mąż AB rh+. Na poprzednim badaniu wyraźnie pisało, że p-ciała odpornościowe ujemne. Proszę o interpretacje wyniku. Agnieszka

Witam! Przeciwciała tego rodzaju mogą nie być obecne w pierwszych tygodniach ciąży. Jeśli się natomiast pojawią konieczne jest określenie ich stężenia - stąd zapewne wezwanie na ponowne badania. W zalezności od wyniku badana wdraża się bowiem odpowiednie postępowanie.