Wynik badania na toksoplazmozę

Moje wyniki badania na toksoplazmozę to: 79 IU/ml w kl. IgG, 0,08 Index CUT- OFF ujemny. Chciałabym się dowiedzieć, co ten wynik oznacza, gdyż wizytę u lekarza mam późno, a jestem w 15 tygodniu ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik IgG wskazuje, że miała Pani kiedyś kontakt z toksoplazmą, ale aktualnie nie ma aktywnej infekcji. Cut-off ujemny wskazuje na wartość przeciwciał poniżej przyjętego punktu odcięcia dla infekcji.

Pozdrawiam
Dorota