Wynik badania prolaktyny a bóle głowy

Dzień dobry Mam pytanie Byłam u lekarza i pobierałam krew do badania na prolaktynę która wynosi 17,48 a prolaktyna po obciążeniu 222,60. Dodam , że mam bóle głowy a czytałam iż może to być związane z guzem przysadki mózgowej ale tez , że nie występuje wtedy aż tak duża prolaktyna po MCP. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję Monika

Dobry wieczór,

Wyjściowe stężenie PRL nie wskazuje na obecność guza przysadki o charakterze prolactinoma. Wzrost steżenie PRL > 6 x w teście z metoclopramidem wskazuje na hiperprolaktynemię czynnościową.
- okresowe nadmierne wydzielanie PRL w odpowiedzi na różne bodźce.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz