Wynik badania prolaktyny przy podejrzeniu PCO

witam,jestem kobieta 29l z podejrzeniem PCO.Pytanie dotyczy wyniku badania prolaktyny ...na czczo 9,62ng po podaniu mtc po 1h 103,28.Czy jest to wynik prawidłowy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ważna jest norma która jest przyjęta przez laboratorium wykonującym badanie. Wynik jest na granicy normy, chociaż test z metoklopramidem jest już niediagnostyczny według standardów. Pozdrawiam