Wynik badania TK kręgosłupa 21-latki do analizy

Proszę o interpretacje wyników KT kręgosłupa bo sie b.denerwuje: Lumbalizacja S1. Spłycenie lordozy w górnym odc. kręgosłupa lędźw. Napoziomie L4/L5 zaznaczony bulging krążka międzykręg. oraz umiarkowanie pogrubiałe więzadła żółte-modelowanie worka oponowego oraz prawego korzenia nerwowego. Na poziomie L5/S1 pogrubiałe więzadła żółte z modelowaniem worka oponowego oraz nieznaczne wypuklenia krążka międzykręg. dokanałowo i w kierunku zachyłków bocznych kontakt z pochewkami korzeni nerwowych.

Aleksander Ropielewski

Obraz dyskopatii i nadmiernej lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W zależności od nasilenia objawów wskazana rehabilitacja lub leczenie zabiegowe. Aby udzielić dokładniejszych zaleceń potrzebowałbym mieć możliwość przeprowadzenia badania przedmiotowego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem lub ortopedą celem ustalenia dalszego postępowania.