Wynik bHCG i endometrium a prawdopodobieństwo ciąży

19 dni po zbliżeniu (7 dc) bhcg 0.2. kobiety miesiackzujace, ale nie w ciazy <5.3 Zakresy sa od 3 tyg ciązy (5.3-5.8) okres miał być 19.04., zjawil sie 16.03 (ale był skąpszy) 2 dni srednie krwawienie, potem przez 3 lekkie z przerwami. 19 dni po zbl. (endometrr.5mm)szyjka ulozona nisko. Czy endometriumw skazuje na wczesną ciążę? Zawsze bhcg wychodzilo <0.1. Czy po 19 dniach od zbl. bhcg wiarygodne? Panie mowily że robi się 28 dni od OM. a ja robiłam 7 dc (zakładajac, ze krw.16.04 to okres)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czułość badania zależy od metody stosowanej w danym laboratorium. To w nim należy pytać po jakim minimalnie odstępie czasu od stosunku potencjalnie skutkującego ciążą można wykonać oznaczenie.