Wynik IgG oraz Hahsimoto i chora tarczycy

Witam ,mój wynik igG<5,igM24,6 nigdy nie ugryzł mnie kleszcz badanie zleciła neurolog z powodu uogólnionych bólów całego ciała,dodam,że mam chorą tarczycę i Hashimoto.Czy może to być fałszywie dodatni z powodu Hashimoto?co dalej?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przeciwciała w kierunku Borrelia są nie do końca swoiste. Niekoniecznie choroba Hashimoto mogła wpłynąć na wynik. Sugeruję konsultację u lekarza prowadzącego, który odniesie wyniki do Pani stanu zdrowia.