Wynik testu ciążowego w 11 dobie - wierzyć w niego?

Witam,
stosunek odbył się w piątek (9.04), a dziś powinna być planowana miesiączka, jednak jej nie ma. Z rannej próbki moczu został zrobiony test ciążowy płytkowy firmy *******. Wynik negatywny.

Czy powinniśmy wierzyć w ten wynik ? Czy jest on raczej wątpliwy ? Czy przed testem, kobieta musi być na czczo ? Czy zjedzenie śniadania nie wpływa na wynik testu.
Proszę o pomoc, dziękuje.

Witam!

Test ciążowy został wykonany we właściwym momencie (termin spodziewanej miesiączki). Tak jak to Pani zrobiła, do badania najlepiej użyć pierwszego porannego moczu, ponieważ w nim stężenie oznaczanego hormonu (hcg) jest największe. Do testu nie trzeba być na czczo. Spożywane posiłki nie mają żadnego wpływu na jego wiarygodność i wyniki.

Zdarza się, że prawidłowo wykonane testy nie wykrywają wczesnych ciąż ze względu na niski zbyt niski poziom hCG w tym okresie. W takim przypadku badanie warto powtórzyć po 1-2 tygodniach. Można też oznaczyć stężenie hcg w laboratorium (metoda bardziej wiarygodna).